Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurzy pro dospělé

Příspěvky

ZDRAVOTNĚ-REHABILITAČNÍ CVIČENÍ (i pro těhotné a muže)

13. 9. 2017

 • Kdy: Středa 18:30 – 19:30 hod (1 hod)
 • Kde: MC Studánka (Hevlínská 500/2)
 • Obsah:
  • pomalé cviky s důkladností, propojené se správným dýcháním
  • zvládnutelné pro každého nezávisle na kondici
  • úleva při bolestech zad (rehabilitační působení) + součást prevence bolestí
  • posílení svalů pro správnou funkci a ochranu páteře a kloubů
  • samo-náprava (reponace) pozice kloubů žeber
  • pro správnou funkci pánevního dna a svalů bříška
  • pročišťování a energetizace meridiánů
  • kapacita : max. 9 cvičících - individuální přístup
 • Cena za pololetí: 19 lekcí á 120,- Kč = 2280 Kč (mimo 7.11. a 26.12.2018), od 12.9.2019 do 31.1.2019
 • Lektor: Ing. Marek Bednář - terapeut Centra Přírodní Léčby, osobní trenér a instruktor fitness
 

KUNDALINI JÓGA

15. 8. 2018

Kdy: v pondělí od 19.00 hod do 20.30 hod
Kde: MC Studánka
Lektorka: Hanka Vítková
Cena: Nově se bude kupovat permanentka o 10ti lekcích, jejíž platnost bude 3 měsíce (12 týdnů) od první hodiny následujícího cyklu // zakoupení. Tzn. že bude možnost vynechat 2 lekce, aniž by došlo k finanční ztrátě. Pokud zájemci v následujícím cyklu ani jednou nevynechají, budou mít již zaplacené 2 lekce z cyklu následujícího jako ochutnávku nového tématu. 
 
Cena při koupi permanentky je 170,- Kč / 1,5h lekci, cena permanentky bude 1700,- Kč / 10 lekcí (viz letáček).  
Nově je možnost kurz navštívit dle časových možností za jednorázové vstupné 200,- Kč / 1,5h lekci (platba v hotovosti na místě). 
Pokud se rozhodnete pro zakoupení permanentky, prosíme pište na email mcstudanka@seznam.cz.
Popis:
Kundalini jóga, dříve nazývaná Královskou jógou, je technologie vědomí. Nástroj, který nám pomáhá v životě odstranit překážky na naší cestě k sobě samotným a najít v sobě sílu vše zvládnout. Je tou nejrychlejší cestou k vybudování vyváženého stavu mezi tělem, myslí a duší. Vede
k celistvosti, ostatně jako jiné druhy jógy. Tím, že sjednocuje všechny směry jógy, nejlépe odpovídá požadavkům a tempu života současného člověka.
Kundalini jóga zahrnuje dynamická cvičení, statické pozice, dechové techniky, meditace a vibrace zvuku v podobě manter. Procvičuje fyzické tělo, uvolňuje svaly a klouby, posiluje srdce a plíce, harmonizuje endokrinní a nervovou soustavu i reprodukční systém. Uklidňuje mysl a tiší emoce. Odstraňuje energetické bloky a odvádí z těla toxiny. Dokáže být nápomocná v běžných
životních situacích i tím, že se budete cítit zdravější, vitálnější a nejspíš budete spokojenější se životem, který žijete.
 
Pro koho: Kundalini jóga je určena pro ženy i muže bez omezení věku či fyzické zdatnosti. Může přijít úplný začátečník i velmi pokročilý student. Není nutná předchozí zkušenost s kundalini ani s jinou jógou.
Kdo má motivaci pracovat nejenom na svém fyzickém těle, ale i na duševním stavu, případně duchovním rozměru života, pravděpodobně nenajde lepší soubor technik, než je Kundalini jóga podle Yogi Bhajana. Možná budete překvapeni, jak jsou některé cviky jednoduché a zároveň účinné, pokud jsou prováděné vědomě, v jasné posloupnosti a časovém rozsahu.
Pouze osobní prožitek vám řekne, co to Kundalini jóga je, protože je pouze a jenom VÁŠ !!!
Co sebou:
Zájemci o lekci budou potřebovat pohodlné oblečení na cvičení, podložku, pití, deku a případně polštářek. Deka a polštářek je dobrovolné, není nutností. Lze doladit během lekcí podle toho až se zjistí, zda je to nutné nebo ne.
 

TĚLO JAKO PUZZLE ?

 

Lidé  se většinou identifikují se svým fyzickým tělem a přemýšlí o sobě ve smyslu fyzického těla – anebo ještě k fyzickému tělu přidávají případně mysl. Jogínská tradice chápe člověka jako mnohorozměrnou bytost tvořenou deseti samostatnými, vzájemně provázanými těly. Jedno je samozřejmě fyzické, tři jsou mentální funkce a zbylých šest jsou energetická těla. Každé přináší své dary, je-li aktivováno. Na druhou stranu, každé do určité míry vypoví službu, ocitne-li se ve stavu oslabení. Jestliže si s vlastními deseti těly porozumíme a posílíme je cvičením a meditacemi, stanou se nástroji, jež vám pomohou dosáhnout nejvyššího naplnění.

 

zidle-jako-postoj.jpg

 
 

SEMINÁŘE s laktační poradkyní: ZÁŘÍ – LISTOPAD 2018

15. 8. 2018

Srdečně Vás zvu na semináře o tématech spojených s obdobím kojení. Poskytnuté informace Vám mohou velmi pomoci pochopit a přijmout kojení, a ušetřit Vám případné nesnáze s kojením.

6.9 Když se kojení nedaří, zvládání náročných situací.

13.9 Zavádění příkrmů.

20.9  Předporodní příprava I.část – příprava v těhotenství

27.9 Jak vypadá přirozené odstavení.

4.10 Předporodní příprava II.část – porod a rané poporodní období

11.10 Jak se mění kojení s věkem dítěte.

18.10 Předporodní příprava III.část – šestinedělí

25.10 Mýty o kojení.

1.11 Význam kojení po 6 mrěsíci.

8.11 Noční kojení, společné spaní, uspávání.

15.11 Význam správného začátku kojení.

22.11 Kojení během nemoci matky, dítěte. Užívání léků, hospitalizace.

29.11 Kojení a návrat plodnosti, kojení v těhotenství, příprava na tandemove kojení.

Na semináře předporodní přípravy doporučuji přihlášení na všechny 3 termíny, semináře  budou na sebe tématicky navazovat.

Délka: 1,5 hodiny

Cena: 80,-

Místo konání : MC Studánka na Zličíně,  Hevlinska 500/2 15521 Praha 5-Zlicin

KontaktBc. Jana Němečková zdravotní sestra a certifikovaná laktační poradkyně Mamila.sk

tel.: 774 358 561  poradkyne@jananemeckova.com  www.jananemeckova.com

Na semináře se můžete přihlásit pomocí emailu či sms,  uveďte termín semináře a Vaše jméno a telefon.  Zasílejte na poradkyne@jananemeckova.com nebo tel. 420 774 358 561.

Vice informací na www.jananemeckova.com nebo FB stránce Poradkyně při kojení Jana Němečková.

fb_img_1534224504105.jpg

 
 

Pilates pro ženy

21. 8. 2018

Kdy: Středa 19:45 - 20:45

Kde: MC Studánka

Cena: 120 Kč za 1 lekci, od 5.9. do 30.1.2019, za celé pololetí 2520 Kč

Metoda Pilates vznikla zaměřením jejího tvůrce na dosažení stability, síly, preciznosti a ladnosti cvičebních pohybů i běžných pohybových návyků. Těchto přínosů je dosaženo pravidelným cvičením specializovaných cviků, které budují především stabilní a silné jádro pohybového systému – v moderním názvosloví tzv. „core“ těla. Jeho součástí nejsou jen svaly bříška a podbřišku, ale i celé pánevní dno a hluboký stabilizační systém páteře. Ten ve své zdravé funkci umožňuje mít zdravá záda bez bolesti i správné držení trupu, které ženám sluší a má trvalý pozitivní vliv na sebevědomí.
 

Díky správnému dýchání i nové úrovni uvědomování si vlastního těla a vhodnému přizpůsobení cviků začátečnicím i pokročilým cvičenkám budeme postupně pomáhat utvářet silnější i krásnější tělo s plochým bříškem, pevnými hýžděmi, zdravými zády se vzpřímeným postojem, uvolněnými a přitom silnými svaly.
Jednotlivé lekce tvoří volný cyklus a není nezbytné absolvovat kvůli návaznosti každou lekci.
S Pilates tvoříte štíhlé silné svaly, krásnou postavu a zdravou psychiku.

 • Instruktorka: Ing. Olga Bednářová
 • Ze všech škol si do života odnesla přesně to, co potřebovala. Nejvíce inspirující a život obohacující byly 2 roky studijního výměnného programu v Indonésii.  Na Jávu, ale i další ostrovy se ještě několikrát vrátila. Tamní lidé ji přivedli k mnoha otázkám - nejdůležitějšími tématy jsou: rodinné vztahy, péče o dítě, víra, práce s energií (léčitelství, tradiční indonéský tanec, bojové umění silat), reflexní terapie, přirozenost, srdečnost, a to v obrovském kontrastu lidí „obyčejných“ až chudých a těch bohatých, žijících podobně jako „běloši“.

  Po návratu do ČR absolvovala v Centru přírodní léčby MUDr. Hájkové řadu seminářů a kurzů, např. Reflexní terapie, Funkční orgánové souvislosti, Holistická anatomie bytosti, Reiki, Samoléčebné procedury…

  V posledních 7 letech se starala jako chůva postupně o 3 děti, spolupracovala s léčitelkou, individuálně učila děti ZŠ a gymnázií.Prožila nádherné těhotenství. Nyní je šťastnou maminkou 2,5letého syna. City ji vedou dál a své zkušenosti s alternativním léčením předává těhotným ženám a rodinám s dětmi, zejména malými. Pro doplnění a ucelení informací a zkušeností absolvovala akreditovaný Lektorský kurz vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství (Cvičení s dětmi, Pilates)

 • Bližší info: olga.bednarova@email.cz
 

PODPŮRNÁ SKUPINA PŘI KOJENÍ

23. 8. 2018

KDY: vždy od 12.30 až do 14.00 v tyto termíny

Záři 11.9 a 25.9

Říjen 9.10 a 23.10

Listopad 6.11 a 20.11

KDE: MC Studánka

Cena: 50 Kč

Přijďte se setkat s ostatními kojícími ženami, sdílet své zkušenosti, starosti i radosti. Pobavit se a navzájem se podpořit v laskavém prostředí. Zeptejte se na vše co Vás o kojení nebo v souvislosti s nim zajímá. Vhodné i pro těhotné ženy. Získáte zde odpovědi na své otázky, kvalitní informace, pomoc a podporu. Navážete nové kontakty.

Skupinu vede zdravotní sestra a certifikovaná laktační poradkyně mamila.sk Bc. Jana Němečková

 

BĚHÁNÍ PRO RADOST

10. 9. 2018

 • Kdy: Středa 17:30 - 18:30 hod (1 hod)
 • Kde: před budovou MC Studánka (Hevlínská 500/2)
 • Obsah: Kurz je určen pro všechny ženy a muže, kteří mají tento přirozený lidský pohyb rádi a chtějí se znovu "rozběhnout", i pro ty, kteří chtějí běhat jen tak pro radost nebo „vyčistit si hlavu“ a „rozproudit v těle život“. Mohou ho ale dobře využít i ti, kteří již běžeckou kondici mají a chtějí ji zvyšovat (lze využít jako součást přípravy na závody). Během jednotlivých hodin je dbáno na poradenství a přímou praxi správné techniky běhu. Hodina se skládá z počátečního zahřátí, rozcvičení, prvků atletické abecedy, dechových cvičení, tempových úseků i uvolňování lehkým klusem, prokládání chůzí (cca 45 min), zklidnění a závěrečného protažení (cca 10-15 min).
 • Cena za pololetí: 19 lekcí á 90,- Kč = 1710 Kč (mimo 7.11. a 26.12.2018)
 • Lektor: Ing. Marek Bednář - terapeut Centra Přírodní Léčby, osobní trenér a instruktor fitness
 

CVIČENÍ pro dospělé

10. 9. 2018

Kdy: Pondělí 19:15 - 20:15 hod a čtvrtek 18:15 - 19:15 hod (1 hod)

 • Kde: Hasičárna
 • Obsah: Cvičení pro radost a dobrý pocit - aerobní cvičení, posilování a formování postavy, obsah lze upravit dle dohody zájemců.
 • Cena za pololetí:  
  • pondělí: 19 lekcí á 100,- Kč = 1.900,- Kč, od 10.9.2018
  • čtvrtek: 19 lekcí á 100,- Kč = 1.900,- Kč, od 13.9.2018
 • Lektor: Markéta Kubíčková
 

JÓGA HARMONIZACE (pro dospělé)

10. 9. 2018

 • Kdy: Úterý 18:45-19:45 
 • Kde: MC Studánka (Hevlínská 500/2, Zličín)
 • Obsah: 
 • Jóga harmonizace zahrnuje tradiční sestavu 12 cviků působících na energetické dráhy (meridiány), které zabezpečují plynulý tok energie v těle a působí na celkovou energetizaci a ozdravení.
 • Pravidelným procvičováním docílíme: správné hloubky dýchání, důkladného protažení, pružnějšího těla, uvolnění kloubů, pozitivního působení na vnitřní orgány,celkové fyzické i duševní harmonie.
 • V průběhu cvičení se naučíme rozumět svému rytmu těla, pozorně ho prociťovat a používat. Lekce je bezpečným prostředím pro společné naladění se na cvičení i vzájemné sdílení. V jejím rámci vždy najdeme prostor i pro zklidnění a relaxaci.
 • Cena za pololetí: 19 lekcí á 120,- Kč = 2280 Kč, (od 11.9.2018 do 29.1.2019 vyjma 25.12.18 a 1.1.2019)
 • Lektorka: Ing.Olga Bednářová – certifikovaná cvičitelka A centra(www.acentrum.eu)
 

Pilates nejen pro maminky po porodu (možno s dětmi do 1 roku)

10. 9. 2018

 • Kdy: ÚTERÝ 08:45 -09:40
 • Kde: Prostory MC Studánka
 • Možnost cvičení žen a dětí v jednom kruhu.

  Vhodné i pro netěhotné, které si přejí otěhotnět, či ženy, které se chtějí potkat samy se sebou, i pro maminky, co mají starší děti a chtějí si zacvičit.

  Cvičení Pilates je zejména pro maminky v přítomnosti svých miminek (věnujeme jim pozornost dle potřeby), je zaměřeno na koncentraci, dýchání, vědomé zapojování svalů a používání svého těla. 

  Přispívá k rozvoji síly, rovnováhy a ke snížení svalového napětí. 

  Cvičení bude přizpůsobeno maminkám po porodu, aby byly respektovány změny aktuálně probíhající v těle maminky. Náročnější cviky a modifikace budou navrženy ženám, které je již zvládnou.

  Na závěr nás čeká krátká relaxace.

  Přítomnost starších dětí po dohodě s lektorkou.

 • Cena:  za 1 hodinovou lekci 100 Kč
 • Instruktorka: Ing. Olga Bednářová
 • Ze všech škol si do života odnesla přesně to, co potřebovala. Nejvíce inspirující a život obohacující byly 2 roky studijního výměnného programu v Indonésii.  Na Jávu, ale i další ostrovy se ještě několikrát vrátila. Tamní lidé ji přivedli k mnoha otázkám - nejdůležitějšími tématy jsou: rodinné vztahy, péče o dítě, víra, práce s energií (léčitelství, tradiční indonéský tanec, bojové umění silat), reflexní terapie, přirozenost, srdečnost, a to v obrovském kontrastu lidí „obyčejných“ až chudých a těch bohatých, žijících podobně jako „běloši“.

  Po návratu do ČR absolvovala v Centru přírodní léčby MUDr. Hájkové řadu seminářů a kurzů, např. Reflexní terapie, Funkční orgánové souvislosti, Holistická anatomie bytosti, Reiki, Samoléčebné procedury…

  V posledních 7 letech se starala jako chůva postupně o 3 děti, spolupracovala s léčitelkou, individuálně učila děti ZŠ a gymnázií.Prožila nádherné těhotenství. Nyní je šťastnou maminkou 2,5letého syna. City ji vedou dál a své zkušenosti s alternativním léčením předává těhotným ženám a rodinám s dětmi, zejména malými. Pro doplnění a ucelení informací a zkušeností absolvovala akreditovaný Lektorský kurz vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství (Cvičení s dětmi, Pilates)

 • Bližší info: olga.bednarova@email.cz
 •