Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. 10. 2022

Webooker pro lektory

Nejrychlejší způsob, jak zjistit počet dětí přihlášených na lekci, je kliknout po přihlášení v horní liště na "Rozvrh".
 
sni--mek-obrazovky-2022-10-11-v--18.53.21.png
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vždy se načte aktuální týden, týdny můžete měnit. V pravém spodním rohu vidíte počet dětí a celkovou kapacitu.
 
Druhá možnost, pokud chcete docházku upravovat. Po přihlášení si klikněte v horní liště vpravo na "Docházka". Rozkliknete docházku pro dané pololetí.
sni--mek-obrazovky-2022-10-11-v--18.01.41.png
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zobrazí se vám vaše kurzy.
 
 
sni--mek-obrazovky-2022-10-11-v--18.02.01.png
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Po rozkliknutí uvidíte seznam jednotlivých lekcí. Oranžově je zvýrazněna aktuální. I tady vidíte počet přihlášených dětí. 
 
 
sni--mek-obrazovky-2022-10-11-v--18.02.10.png
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Přejete-li si podívat se na jména přihlášených, lekci rozklikněte.
 
sni--mek-obrazovky-2022-10-11-v--18.02.25.png
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jak vidíte, systém odlišuje různé způsoby přihlášení. "Registrován" je ten, kdo si zakoupil celý kurz. Tuto možnost budeme ve Studánce teprve zavádět pro návštěvníky, kteří dočerpají permanentku. Doposud jsme prodávali pouze permanentky. "Náhrada" je buď někdo, kdo je registrován na kurz a přišel na náhradovou hodinu, která mu vznikla omluvením jiné, když nemohl přijít, ale v našem případě, protože se zatím neprodávaly celé kurzy, je to člověk s permanentkou. Permanentka ve Webookeru funguje tak, že je nabitá na určitý počet "náhrad", které si její majitel postupně vybírá. Oproti zakoupení celého kurzu se musí hlásit na každou lekci jednotlivě jako dosud. V obou případech je ovšem potřeba, aby se dotyčný návštěvník včas z lekce odhlásil, aby mu hodina nepropadla, pokud ví, že se nemůže zúčastnit. U všech kurzů je momentálně nastaven čas pro odhlášení 20:00 předchozího dne. Všichni návštěvníci s permanentkami na toto budou upozorněni, až jim budu posílat jejich návod. 
 
Přišel-li na lekci někdo, kdo nebyl dopředu přihlášen, kliknete na "Přidat" a otevře se toto okno.
sni--mek-obrazovky-2022-10-11-v--18.02.51.png
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zde kliknete na "Student" a z nabídky vyberete jméno. V části typ vstupu vyberete náhradu, pokud je to člověk s permanentkou. V dalším řádku "Náhrada za" vyberete svůj kurz. Momentálně je systém nastaven tak, že si návštěvníci smějí "náhrady" z vašich kurzů vybrat pouze v rámci vašeho kurzu, nemohou přecházet libovolně mezi kurzy. Toto lze pouze pokud má lektor u nás více kurzů, jejichž ceny se shodují. Pro jednorázový vstup zvolíte typ vstupu "jednorázový". Kliknete na uložit a je hotovo. Popis je dlouhý, ale vše je uděláno během pár vteřin, i z mobilu. Nicméně není nezbytné toto dělat na kurzu, stačí to po jeho skončení, nebo třeba večer, v rámci týdne, jak se Vám to bude hodit. Pokud zadávání případných nečekaných příchozích necháte na později, měli byste kromě jména znát jejich mail, kdyby došlo k jakýmkoli komplikacím. Nicméně nepočítáme s tím, že by lidé chodili nepřihlášení. Nejčastěji toto budeme řešit asi ve Volné herně. (pozn. Míšo, napíšu ti ještě zvlášť)
sni--mek-obrazovky-2022-10-11-v--18.03.58.png
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Takto potom vypadá seznam přihlášených studentů. 
sni--mek-obrazovky-2022-10-11-v--18.47.01.png
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pokud se Vám nedaří v nabídce studentů dohledat jméno, buď nemá rodič na svém účtu přidáno dítě jako studenta (kroužky pro děti) nebo sebe (kurzy pro dospělé), nebo není vůbec registrován, ale nemělo by se to stávat, všichni by se měli hlásit dopředu, což nejde bez registrace. Není vaší povinností návštěvníky registrovat, ani k tomu v systému nemáte oprávnění, registraci si musí udělat sami.
 
Pokud přijde návštěvník na jednorázový vstup, ale nemá u sebe hotovost, můžete mu vyjít vstříc a požádat ho, aby částku uhradil obratem převodem na náš účet s poznámkou, o jakou platbu se jedná. Instrukce brzy doplním k popisu kurzu. Tento typ uveďte do poznámky, prosím. Ale toto bude také spíš ojedinělé (asi Volná herna).
 
Prosím, hlaste nám veškeré odpadající lekce, abychom je zrušili v systému.